Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach / Bezpieczne ferie zimowe - apel

Bezpieczne ferie zimowe - apel

Zbliżają się ferie zimowe.
   Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie, dlatego też klasy drugie przygotowały apel na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii.

Celem uroczystości było utrwalenie zasad poruszania się po drodze oraz uczulenie na bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu.
   Uczniowie przypomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze.
   W czasie zimy ważne jest również właściwe ubieranie się, aby uniknąć przeziębień. Występ uczniów uatrakcyjnił taniec i piosenka.

Życzymy Wam Drogie Koleżanki i Koledzy, abyście zdrowo i bezpiecznie spędzili te ferie zimowe. Starajmy się dużo korzystać z wszelkiej aktywności ruchowej.

Pamiętajcie o naszych dobrych radach:
  • Na sankach jeździmy bezpiecznie.
  • Nie wolno zjeżdżać na sankach głową w dół oraz w pobliżu jezdni, chodnika,
      drzew
    lub słupów
  • Nie wolno chodzić i jeździć po zamarzniętym stawie!
  • Nie wolno uczestniczyć w kuligach organizowanych na ulicach!
  • Uważamy, aby nie wjechać na inne dzieci!
  • Jeżdżąc na łyżwach korzystamy tylko ze specjalnych lodowisk!
  • Nie rzucamy w kolegów twardymi śnieżkami!
  • Przy uprawianiu sportów zimowych mamy na głowach kask!
  • Nie siedzimy cały dzień przed telewizorem, bo przecież ruch to zdrowie!
Gdy wszyscy będziemy stosować się do tych zasad, to ferie spędzimy zdrowo, bezpiecznie i wesoło.
Do zobaczenia za dwa tygodnie!