Zapraszamy na Święto liczby Pi

Wszystkich uczniów, którzy chcą spojrzeć na matematykę oczyma wyobraźni, potrafią uwiecznić swoje pomysły na fotografii, plakacie, prezentacji lub na filmie zapraszamy do udziału w różnorodnych konkursach związanych z liczbą Pi.

14 marca 2018r w szkolnej jadalni odbędzie się finał obchodów święta liczby Pi, na którym odbędzie się recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz rozstrzygnięcie wszystkich konkursów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Zwycięzca każdego konkursu otrzyma upominek, dyplom oraz... dużą Pizzę!

• Konkurs fotograficzny Zmaterializuj liczbę Pi

• Konkurs plastyczny Drzewa i ślimaki w matematyce

• Bicie rekordu w zapamiętaniu i wyrecytowaniu jak największej ilości cyfr liczby Pi /rozwinięcie dziesiętne liczby Pi - druk do przygotowania do recytacji/

• Oficjalny rekord został ustanowiony na święcie liczby Pi w 2016 roku
    Julia Domagalska z klasy IIIa naszego gimnazjum
    wyrecytowała z pamięci aż 416 cyfr!

• Konkurs matematyczny Zadania z liczbą Pi (klasy 2 i 3 gimnazjum)

• Konkurs interaktywny Ta szczególna liczba Pi (klasy 6 i 7 szkoły podstawowej)

• Układanie kostki Rubika na czas

• Konkurs plastyczny Plakat z ciekawostkami o liczbie Pi