Wycieczka do Centrum Da Vinci 4b i 5a

W ostatni czwartek przed feriami, zmęczeni trudami nauki, uczniowie klas 4b i 5a udali się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Da Vinci mieszczącego się w Podzamczu.

Uczniowie zapoznali się z nową, niezwykle ciekawą wystawą: Człowiek-trybik w machinie przyrody oraz uczestniczyli w warsztatach dotyczących produkcji leków.

Unikatowa ekspozycja odnosiła się do 4 obszarów ekologiczno-przyrodniczych: ochrony atmosfery, ochrony zasobów wodnych, ochrony różnorodności biologicznej i prawidłowego funkcjonowania ekosystemów, racjonalnego gospodarowania odpadami. Składała się z eksponatów mechatronicznych, multimedialnych i mechatroniczno-multimedialnych. Dodatkowo wzbogacona była o scenografię, idealnie uzupełniającą ekspozycję, przez co była nie tylko ciekawą formą zabawy i nauki poprzez zabawę, ale także kompletnym przekazem edukacyjnym.

Rodzice z Rady Rodziców zadbali, aby ten dzień łączył się również ze słodkim akcentem, jako, że nie był to zwykły czwartek, ale Tłusty Czwartek. Szczególne podziękowania kierujemy więc do p. Grażyny Zegadło i p. Marty Rzędowskiej.

Po tak intensywnym, ale ciekawym dniu wierzymy, że po feriach wrócimy do szkoły z dużą dawką dobrej energii.