I b w Słoneczku

Po raz pierwszy klasa I b
uczestniczyła w warsztatach plastycznych organizowanych przez Osiedlowy Klub "Słoneczko".  Z zaciekawieniem dzieciaki  obejrzały najnowszą galerię obrazów.

Zanim zabrały się do pracy twórczej wysłuchały Panią Bożenę Pawłowską prowadzącą warsztaty, która  opowiedziała dzieciom z czego  zbudowane są kredki i pokazała różne ich rodzaje.
    Tematem pracy jaką dzieci miały namalować kredkami był: pejzaż geometryczny.
    Miał on powstać za pomocą  tylko odrysowywania figur geometrycznych: (trójkąta,  dużego koła, małego i dużego kwadratu).
    Dodatkowym utrudnieniem dla dzieci było kolorowanie każdej figury osobno i pod odpowiednim kątem.
   Dzieci z niewiarą zabrały się do pracy, zadanie dla dzieci na początku okazało się trudne, wszelkie początkowe obawy rozwiała pani Bożenka, która pomagała, tłumaczyła i służyła pomocą.
     Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania, sami uczniowie byli zdziwieni, że takie cudne prace powstały.
    Wszystkie prace naszej klasy zostaną zaprezentowane w galerii prac w Słoneczku w korytarzu wejściowym.
Wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi można je podziwiać.
Serdecznie Gratulujemy!!