Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach", organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Akcja polega na zebraniu produktów żywnościowych, które zostaną przekazane w postaci paczek świątecznych mieszkającym na Litwie, Ukrainie i Białorusi polskim kombatantom II wojny światowej. Niestety warunki życiowe naszych bohaterów są często bardzo złe, więc to wsparcie jest im niezwykle potrzebne.

Proponujemy wszystkim klasom SP nr 15 i gimnazjum przygotowanie po jednej paczce - listę produktów składających się na pełną paczkę publikujemy na stronie oraz przekażemy wszystkim wychowawcom (do odbioru w sekretariacie). Gdyby ktoś chciał stworzyć paczkę indywidualnie, tj. z rodziną - serdecznie zapraszamy! Dary zbieramy do 20 stycznia 2018 roku.

Szkoła bierze udział już po raz drugi w akcji, a zainicjował ją nasz absolwent Kacper Nowakowski, któremu bardzo dziękujemy za współpracę.