Uwaga konkurs!

do udziału
w Świątecznym Konkursie Plastycznym
 "Ozdoba Choinkowa"

W naszej Szkole stało się tradycją wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki. Tak naprawdę mamy dwa świąteczne drzewka. Jedno z nich stanowi ozdobę głównego wejścia do szkoły, a drugie podkreśla świąteczną atmosferę w budynku szkoły podstawowej.

Celem konkursu jest:
  • podtrzymanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia
  • stworzenie okazji do wyrażania świątecznego nastroju poprzez formy przestrzenne
  • inspirowanie do poszukiwania oraz wykorzystywania nowych form i technik plastycznych
  • rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej

Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie pracy artystycznej - "ozdoby choinkowej", którą można zawiesić na choince.

Dopuszczalne są: bombki, figurki, zabawki choinkowe lub inne tradycyjne ozdoby wiszące. Do ich tworzenia można wykorzystać: filc, bibułki, masę solną, słomę, orzechy, szyszki i inne materiały.

Ozdoby mogą być wykonane także na drutach i szydełku. W tym roku stawiamy na kolor srebrny, biały, oraz granatowy.

Prace powinny być lekkie i posiadać zawieszkę oraz czytelną metryczką (imię i nazwisko, klasa). Prace nieopisane nie będą brane pod uwagę przez komisję konkursową.

Ozdoby będą oceniane pod względem:
  • oryginalności pomysłu
  • wkładu pracy i staranności wykonania
  • wrażenia artystycznego
  • nawiązania do tradycji bożonarodzeniowych

Termin oddania prac upływa 8 grudnia 2017 r.

Prace należy składać do p. Elżbiety Nowak-Pardyki oraz do p. Moniki Taszłow.