Uwaga konkurs

Richard Feynman to najsłynniejszy kasiarz w gronie fizyków i matematyków. A kto okaże się najlepszym łamaczem kodów wśród uczniów?

POTRAFISZ ODSZYFROWAĆ TAJNĄ WIADOMOŚĆ?
Zapraszamy do konkursu!

Zapraszamy Cię do udziału w konkursie polegającym na łamaniu szyfrów, organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG oraz GWO konkursie Feynmanki 2018. Do rywalizacji szkolnej zapraszamy uczniów klas 7 oraz gimnazjalistów. Konkurs finałowy przeznaczony jest dla klas siódmych.

Rozgrzewka, październik - luty:

W ostatnim tygodniu każdego miesiąca na tej tablicy ogłoszeń pojawi się zakodowany meldunek - szyfr. Wydrukowane kopie meldunku będą dostępne do pobrania w sali nr 7. Rozszyfruj meldunek, wypełnij dane na odwrocie i niezwłocznie przekaż nauczycielowi matematyki. Odkodowaną informację nauczyciel wyśle formularzem do organizatorów konkursu, którzy co miesiąc wylosują 3 szczęśliwców, na których czekają nagrody! Na najwytrwalszych w etapie szkolnym czekają dyplomy, oceny celujące z matematyki i upominki.

Nurtuje Cię jakieś pytanie? Chcesz wiedzieć, dlaczego samolot lata? Jak działa żarówka? Podaj je na odwrocie odkodowanej wiadomości! Organizator konkursu postara się jak najbarwniej na nie odpowiedzieć. Najbardziej dociekliwi zostaną wyróżnieni. A to tylko rozgrzewka przed głównym konkursem!

Główny konkurs:

• Kwalifikacje
W marcu pojawi się zaszyfrowane zadanie do wykonania. Autorzy najciekawszych odpowiedzi będą między sobą rywalizować o podium.

•  Finał
Będziesz mógł poczuć się jak Feynman i wygłosić swój pięciominutowy wykład. Na jaki temat? Dowolny! Możesz opowiedzieć o zjawisku przyrodniczym albo działaniu maszyny.  Czekają cenne nagrody od organizatorów konkursu!

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!