Na basenie w Strawczynku

Ćwiczenia w wodzie to doskonała zabawa i relaks - zarówno fizyczny, jak i psychiczny, dlatego też, uczniowie klasy 5a i 5b postanowili pożyteczne spędzić czas na basenie w Strawczynku.

Jest to świetne miejsce na wypoczynek połączony z aktywnym sposobem spędzenia czasu.  Po zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym na basenie, uczniowie mogli w pełni korzystać z dostępnych atrakcji wodnych - począwszy od pływania w basenie, poprzez zabawę na zjeżdżalniach, kończąc zaś na relaksie podczas masażu wodnego. Niektórzy próbowali pokonać "rwącą rzekę" a ciepła, falująca woda, relaksujące gejzery, bicze wodne i dysze musujące sprawiły, że wszyscy uczniowie poczuli się odprężeni.

Czas spędzony "w wodzie" przysporzył uczniom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Miejscem do dobrej zabawy okazała się również kręgielnia. Niektórzy próbowali pierwszy raz swoich sił w tej dziedzinie sportu. Zmagania na kręgielni poza radością i satysfakcją uczą dokładności, precyzji wykonywanych ruchów, rozwijają sprawność ruchową.

Po godzinie  pływania i zabaw w wodzie, wszyscy bardzo głodni udali się do pobliskiej kawiarenki na pyszną pizzę. Wspólny posiłek okazał się dla uczestników wycieczki wyjątkowy. W szkole nie zawsze jest możliwość swobodnie porozmawiać.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zrelaksowani.