Zbiórka plastikowych zakrętek

Koniec roku szkolnego to dobra pora na podsumowanie szkolnej akcji zbiórki plastikowych nakrętek. Dzięki systematycznie gromadzonym od września 2016 roku nakrętkom, w zbieranie których włączyli się uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum, nasza Szkoła mogła udzielić pomocy dwuletniemu Adriankowi Majce. Chłopiec urodził się z wiotkością mięśni i wymaga stałej, specjalistycznej opieki lekarskiej. Jak poinformował nas Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, do którego dostarczaliśmy nakrętki, udało się sfinansować Adriankowi kompleksową rehabilitację oraz specjalne siedzisko ortopedyczne na łączną kwotę ponad 10.000 złotych (w galerii plakat Zakrętkowego Pogotowia).

Okazuje się, że tak niewiele trzeba aby choć trochę pomóc potrzebującym. Łącznie udało się uzbierać około 40 worków o pojemności 120 l. Wszystkim uczestniczącym w zbiórce i wspierającym akcję należą się duże podziękowania!

Mirosław Waldon