W nich jest przyszłość nauki...

9 czerwca 2017 r. w budynku Centrum Edukacji Artystycznej (CEART) Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK odbyła się piąta edycja Sympozjum Naukowego Dzieci.

"Człowiek i nauka. W poszukiwaniu bliskości wiedzy " - to hasło przewodnie konferencji.

Uczestników sympozjum przywitali: dr hab. Monika Szpringer - prof. UJK, prorektor do spraw studenckich i kształcenia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Piotr Ziółkowski -  doradca ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Podczas sympozjum zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele świętokrzyskich szkół, a także goście z Nowego Targu, Myślenic i Świdnika.  Odbyły się cztery sesje naukowe poświęcone różnym dziedzinom nauki.

Naszą szkołę reprezentował Mateusz Myk, który przedstawił pracę pt. "Innowacyjność w medycynie - nowoczesne technologie w służbie zdrowia".

Równocześnie w holu CEART odbył się jarmark naukowy, gdzie swoje dokonania prezentowały studenckie koła naukowe. Po części naukowej przyszedł czas na mini koncert. Studentki Instytutu Edukacji Muzycznej UJK porwały publikę. Razem z dziećmi w rytm największych hitów ostatnich lat tańczyli i śpiewali nauczyciele, profesorowie akademiccy, rodzice, babcie i dziadkowie.