tel: +48 41 367 61 95

Dzień Europejski 2017

 
   Wakacje już niebawem, ale zanim one nadejdą, za sprawą atrakcji Dnia Europejskiego "przenosiliśmy się" dziś w różne strony naszego kontynentu. W naszej "podróży" poznawaliśmy tradycje, ciekawostki, smaki oraz taniec i muzykę różnych europejskich krajów. Każda klasa przygotowała stoisko jak najlepiej prezentujące dany kraj, a na nim potrawy, napoje, plakaty, pamiątki i przeróżne ciekawostki.
 
      Klasa Ia zaprezentowała nam Hiszpanię - kolebkę flamenco i corridy, stolicę tapas i gazpacho. Uczniowie z Ib przybliżyli nam zieloną Irlandię - kraj koniczynki, skrzatów, św. Patryka i rudych dziewczyn ;) Szwecja, ojczyzna Astrid Lindgren reprezentowana była przez klasę Ic. Do kraju spaghetti, czyli Włoch zabrali nas uczniowie z klasy Id, a Francję z Wieżą Eiffla, bagietkami i słynnym kankanem dumnie prezentowali uczniowie z Ie.
 
   Klasa IIa częstowała nas pysznym lecho rodem z Węgier, IIb przeniosła nas do Czech - ojczyzny Krecika, smacznych knedlików i pięknej Pragi, a IId przybliżyła nam smaki Rosji. Nie zabrakło też reprezentacji naszego kraju - to dzięki biało-czerwonej klasie IIc.
 
   Bardzo ciekawie prezentowały się również najstarsze klasy gimnazjum. IIIa przebrana za starożytnych mędrców prezentował nam uroki Grecji, IIIc przygotowała kiełbaski i inne przysmaki rodem z Niemiec, a IIIe reklamowała najlepsze na świecie holenderskie sery i różnorodne... frytki. Uczniowie z IIId przenieśli nas do Wielkiej Brytanii, kraju herbatki o piątej i czerwonych budek telefonicznych. Ostatnim krajem prezentowanym na dzisiejszym święcie była Islandia - kraj wulkanów i ojczyzna Wikingów. Nie uwierzycie, ale stoisko IIIb odwiedził prawdziwy Wiking!
 

 
   Na zakończenie odbył się krótki apel Samorządu Uczniowskiego, podczas którego podsumowano pracę SU w mijającym roku szkolnym. 
 
   To było piękne, słoneczne święto. Już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Europejskiego!Galeria zdjęć