Świętujemy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka obchodziliśmy 4 czerwca, ponieważ kalendarzowo to święto wypadło w sobotę, dzień wolny. Samorząd Uczniowski z panią  Joanną Januchtą – Szyszką zorganizował nam dyskotekę. Zabawę prowadził nasz ulubiony DJ Mario. Bawiliśmy się beztrosko i wesoło. Cieszymy się, że istnieje święto specjalnie dla dzieci.  Dzień dziecka obchodzony jest już od 55 lat. Jest świętem dosyć mało rozpowszechnionym w Europie. Głównie znany jest w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji i krajach bałtyckich. W innych krajach obchodzony jest Dzień Praw Dziecka, który przypada na 20 listopada. Tego dnia dzieci obdarowywane są przez rodziców prezentami. Organizowane są również różnorodne imprezy z tej okazji – koncerty, jarmarki, występy teatralne i wiele innych atrakcji.  W szkołach nie jest to oficjalny dzień wolny, ale zwykle nie  ma wtedy zajęć. Szkoły organizują dzień sportu, bądź różnego rodzaju warsztaty, czy specjalną akademię.

…życzymy wszystkim dzieciom,
aby ich dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej!