Finał I Szkolnego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces - rozstrzygnięty!

8.04.2013 w naszej szkole odbył się Finał I Szkolnego Konkursu Piosenki ''WYGRAJ SUKCES''. Wyłoniono zwycięzców i przyznano nagrody, galę poprowadziła pani mgr Agnieszka Król - pomysłodawca i koordynator całego przedsięwzięcia.

Do konkursu zgłosiło się 46 uczniów.

Przez eliminacje przeszło 26 uczniów.

W półfinale wyłoniliśmy finalistów, którzy zaprezentowali się znakomitą publicznością.

Finał odbył się w 3 kategoriach wiekowych kl.  0-III i IV-VI SP  oraz kl. I-III G.

Oceniało ich jury w składzie;

Katarzyna Kowalczyk - znakomita tancerka i choreograf

Paulina Król – autorka tekstów, wokalistka, której dobra muzyka jest pasją

Sebastian Kuzia - muzyk, mistrz saksofonu oraz łowca talentów

Ryszard Tabiszewski - muzyk, wokalista, doskonały gitarzysta oraz kapelmistrz orkiestry dętej w Daleszycach

Przewodnicząca jury Małgorzata Skowronek - kierownik świetlicy szkolnej - dobry obserwator, surowy krytyk, przyjaciel dzieci i młodzieży.

Jury oceniało dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych, walory głosowe, poczucie rytmu, dykcję,  muzykalność, ogólny wyraz artystyczny .

Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli fantastycznie przygotowani.

W kategorii „0-III'' SP

I miejsce               Aleksandra Gąska            kl. Ia

II miejsce              Natalia Jagodzińska         kl. IIIc

III miejsce             Kamila Piotrowska           kl. Ib

Wyróżnienia:         Nadia Lisowska               kl. „0''

Natalia Zięba                 kl. IIIc

W kategorii IV-VI SP

I miejsce               Zuzanna Wróbel              kl. IVc

II miejsce              Karolina Pękalska             kl. Vc

III miejsce             Julia Kmieć                     kl. IVa

Wyróżnienia:         Nikola Heromińska           kl. VIc

Julia Piórczyk                 kl. IVb

W kategorii Gimnazjum

I miejsce               Agnieszka Komorowska    kl. IIa

II miejsce              Joanna Borkowska           kl. IIa

III miejsce             Izabela Skrzyniarz            kl. IIb

GRAND PRIX powędrowało do Pawła Bramberta, ucznia kl. IIId, który otrzymał odtwarzacz DVD, statuetkę i piękny dyplom ''złotą płytę''

Z dużą przyjemnością słuchaliśmy wszystkich wykonawców. Byliśmy pełni podziwu nie tylko dla warsztatu ale i dla odwagi, bo nie jest łatwo występować przed własną, wymagającą publicznością. Słowa uznania dla uczestników wszystkich kategorii wiekowych.

Podczas gdy jury  obradowało wysłuchaliśmy szkolnej grupy wokalnej/utwór pt. „Venus''/, która 9 IV -czyli już jutro- weźmie udział  w I Konkursie Piosenki ''Pojedynek na głosy” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Ponadto pod kierunkiem pani Katarzyny Kowalczyk wystąpił zespół taneczny, który został przyjęty przez publiczność gromkimi brawami.

Rozdano ciekawe i piękne nagrody. Pani mgr Agnieszka Król życzyła wszystkim uczestnikom sukcesów w dalszej edukacji muzycznej.

Na koniec pani Dyrektor pogratulowała wszystkim młodym wokalistom, podziękowała p. A.Król, p. M.Szałas, p.B.Bedli, p. L.Skowronek – kierowniczce świetlicy za propagowanie kultury muzycznej i wyszukiwanie talentów w naszej placówce.