Statystyczny gimnazjalista

Już po raz kolejny uczniowie klas drugich, w ramach zajęć matematyki, przeprowadzili badania wśród koleżanek i kolegów próbując odpowiedzieć jaki jest statystyczny gimnazjalista.

Uczniowie ankietowali wybrane grupy gimnazjalistów, gromadzili dane. Mieli około miesiąca na wykonanie badań i opracowanie ich wyników. Na koniec w każdej klasie drugiej odbyły się lekcje, podczas których każda z grup podsumowała wyniki swojej pracy. Przygotowano dużo plakatów, prezentacji, jedna grupa przedstawiła nawet krótką scenkę nt. życia gimnazjalisty.

Praca nad projektem była świetnym przygotowaniem do ogólnoszkolnego projektu "Nauka jest zabawą". Tym razem grupy projektowe będą rozpracowywały naukowe zagadnienia. Efekty będzie można podziwiać podczas szkolnego festiwalu nauki pod koniec bieżącego roku szkolnego.